KOLEKCJA KAPSUŁOWA LEXUS IN DESIGN
Lexus stawia na wzornictwo sensoryczne i holistyczne doświadczenia premium. W ramach tego dążenia marka przedstawia wyjątkową kolekcję kapsułową, złożoną z 26 kolekcjonerskich elementów stworzonych przez wiodących, utalentowanych projektantów. Do stworzenia niepowtarzalnej kolekcji Lexus in Design zaproszono pięcioro wizjonerskich projektantów, wśród których znaleźli się Crafting Plastics, Germane Barnes, Michael Bennett (Studio Kër), Suchi Reddy i Tara Sakhi (T SAKHI). Wszystkich wyróżnia unikalne podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju, projektowania sensorycznego i nowatorskich materiałów. Na potrzeby tej kolekcji każdy z pięciorga projektantów opracował wyjątkowe przedmioty inspirowane kluczowymi elementami filozofii marki Lexus — personalizacją, zrównoważonym rozwojem, jakością, technologią i wydajnością. Przedmioty te stanowią swego rodzaju “kapsuły” sensoryczne, które zamykają specjalnie opracowany zapach Lexusa w formie świecy lub dyfuzora.
W całej kolekcji projektanci wykorzystali m.in. szeroką gamę materiałów — od bursztynowego szkła, złotych liści, wypalanej gliny i ceramiki, po biodegradowalny plastik, zazębiający się papier szczelinowy i aluminium z recyklingu z maski Lexusa. Stworzona kolekcja łączy innowacyjność z tradycją, ulotność z kolekcjonerstwem, a technologię z ludzką naturą, tak aby zabierać widzów we wciągającą i zmysłową podróż. Prace wszystkich projektantów jednoczą ich dotychczasową praktykę twórczą z filozofią wzornictwa marki Lexus.
● Seria “Ephemerables” od Crafting Plastics scala najważniejsze zasady rządzące personalizacją z zastosowaniem bioplastiku w modułowych, konfigurowalnych i biodegradowalnych formach.
● Naczynia ceramiczne Germane’a Barnesa z autorskiej serii “The Beauty of Labor”nawiązują do jego wielokrotnie nagradzanych badań, odzwierciedlając istotę wydajności przejawiającej się we wszystkich aspektach wzornictwa.
● Seria “Memory”, za którą odpowiada Tara Sakhi (T SAKHI), traktuje kwestię zrównoważonego rozwoju jako ekspresyjny wyraz ewolucji materiałów. Integracja materiałów nadających się do recyklingu, zaowocowała uzyskaniem nadzwyczajnego, luksusowego wzornictwa.
● Michael Bennett przedstawia serię naczyń wykonanych z bursztynowego szkła, której nadał tytuł “Synesthesia”. To swego rodzaju ćwiczenie z jakości i iteracji inspirowane drobiazgowym procesem projektowym realizowanym przez markę Lexus.
● Suchi Reddy uwydatnia rolę, jaką technologia odgrywa w procesie projektowym. “Bloom” to ozdoba na biurko, w której kwiaty i zapachy łączą się z papierem szczelinowym, by ukazywać inteligentne wzornictwo oparte na technologii.